Kategoriler
Diş Hekimi Enver Gürel

All on 4 Diş implant Sistemi

All on 4 Diş İmplant sistemi

All on 4 diş implant sistemi, alt ve / veya üst dişlerini kaybetmiş kişiler için ideal bir çözümdür. All-on-4 dental implant prosedürüyle tüm ağzınızı kalıcı olarak restore edebilirsiniz. ( Full-mouth )

Bu implant-protez sistemi ile protezlerinizin çıkarılması ve temizliği gerekmeyebilir, doğal yollarla bakımı ve temizlenmesi çok kolaydır.

implantlar üzerine yapılan sabit ve hareketli protezler
Alt çenede uygulabilecek 4 implant

All-on-4 sistemi, protezlerin üzerine sabitleneceği dört diş implantı kullanır. Çoğunlukla blok kemik greftlerinin kullanılmamasını sağlar. Geleneksel implantlara karşı en büyük avantajıdır. Özellikle alt-üst arka bölgede, diş çekimlerinin üzerinden çok uzun yıllar geçen kemik yapılarında. Sonuç olarak, ciddi kemik kayıpları görülür. Ek olarak,bu kemik kayıplarının en büyük sıkıntısıdır. Bununla birlikte arka bölgeler komşuluğundaki anatomik oluşumların implant yapımını zorlaştırması hatta imkansız hale getirmesidir. Bu gibi durumlarda All-on-4 çok iyi bir alternatifdir. Minimum miktarda iyileşme süresi gerektirir.

İşlemin tamamı sadece bir günde yapılabildiği gibi hekiminizin endikasyonuna göre geleneksel implant süreleri de geçirebilirsiniz. Tamamen doğal görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacak dişlere sahip olursunuz.

All-on-4 prosedürü şunlara yardımcı olur;

En aza indirilmiş ağrılarla, en yüksek sonucu, mümkün olan en kısa sürede verebilir. Ondan sonra, Hastalar ameliyattan bir gün sonra sadece küçük rahatsızlıklar yaşamaktadırlar. Neredeyse tüm durumlarda, hastalar ameliyattan sonraki gün işe gidebilirler.

Genel implant maliyeti azalmasıyla birlikte, çoğu durumda kemik grefti ihtiyacının ortadan kalkar. Bununla birlikte, implantların üzerine yapılacak protezlerde fiyat artışı söz konusu olmaktadır. (Protez türüne göre)

All-on-4 implant sisteminde aynı gün içinde implantları uygulamak ve protez bitirmek estetik ve dişsiz kalma süresi açısından mükemmel görünür.

 Fakat çiğneme basınçlarına direk maruz kalması implant kayıpları konusunda (bkz. Aynı Gün İmplantları) soru işaretleri yaratmaktadır.

İmplant Markaları Önemli midir?

Günümüzde farklı ticari firmaların çeşitli boy ve çaplarda implantları bulunmasına rağmen çene kemiklerinin etrafında ki anatomik koşullar nedeniyle implant yapımının zorlaştığı durumlar için alternatif uygulamalar (sinüs lifting, kemik ogmentasyonları vb.) bulunmaktadır. Bununla birlikte bu uygulamalar maliyetleri ciddi anlamda yükseltmektedir. Başarı oranları da tedavinin zorluğuna göre değişmektedir.

Uygun şartlarda yapılan implantların kemiğe kaynama (osseointegrasyon) süreleri kemik yoğunluklarına göre değişmekle birlikte alt çenede 1-2 ay, üst çenede 2-3 aydır. Yapılacak artı kemik uygulamaları sürenin uzamasına neden olabilir.

www.instagram.com/dis_hekimi_enver_gurel/

https://www.envergurel.com/amalgam-dolgu-ve-sokumu-smart-protokol/

All On 4 implant Diş Protez

All On 4 implant Diş Protez