Kategoriler
Diş Hekimi Enver Gürel

Dijital Gülümseme (Gülüş) Tasarımı – Digital Dental Smile (DSD)

Dijital Gülümseme Tasarımı Nedir?

 Diş restorasyon prosedürleri yaygın olarak tüm dünyadaki hastalarda uygulanır. Birçok kişi, yaralanma, diş çürükleri veya ağız sağlığının ve gülümsemelerinin görünümünü etkileyebilecek diğer sorunların bir sonucu olarak tedavi seçeneklerini düşünür. Ancak, tüm prosedürler aynı sonuçları vermez. Digital Smile Design (DSD) (Dijital Gülüş Tasarımı), diş hekimliği dünyasında, her bir hasta için daha iyi sonuçlar ve daha öngörülebilir bir sonuç sunmaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

DSD, bir diş hekiminin teşhis vizyonunu güçlendiren, öngörülebilirliği artıran ve dişhekimi ile hastaları arasındaki iletişimi geliştiren benzersiz bir diş tedavisi planlama aracıdır. Bir tedavi planı, tamamen hastanın diş ve yüz oranlarının kapsamlı bir analizine dayanır. Video, fotoğraf ve mock-up kullanılarak DSD uygulamaları, dudaklar, diş etleri ve dişler arasındaki ilişkiyi ve hastanın gülümsemesini oluşturmak için birlikte çalışırlar .

Fiziksel yönleriyle birlikte, DSD hastanın duygusal yüz ifadelerini de inceler. Mimikler önemli olduğundan tedavi planını etkileyebilir.

Digital Smile Tasarım Sürecini Nasıl Başlatabilirim?

DSD istediğiniz takdirde, diş doktorunuz ağzınızın her açısına göre profesyonel fotoğraf ve videolar çekecektir ve veriler DSD yazılımına aktarılacaktır.

Bunlar son derece etkilidir, çünkü daha fazla ağız görünümü sunarlar. Bu, nihai sonucun görsel bir temsilini oluşturmak için gereken açılarda doğru görüntülerin yakalanmasını sağlar.

Dijital Gülümseme Tasarım Süreci

Veriler yazılıma aktarıldıktan sonra, DSD görüntülerdeki dişlerin, üst kısımlarına yerleştirilebilecek çeşitli form ve şekillerde dijital kütüphaneyi inceler. Bu, tedaviden bekleyebileceğiniz şeylere hızlı bir bakış sağlar ve ayrıca DSD ve diş laboratuvarı ile fiziksel bir model oluşturmak için gereken bilgileri sağlar. Görüntüler ve videolar, laboratuvarın,  yüz estetiğinizi ve diğer önemli yönlerinizi içerebilecek daha gerçekçi bir model oluşturmasına yardımcı olur.

DSD isteyen kişi sürecin başından sonuna kadar aktif rol oynar. İsteklerinizi diş hekiminize iletmeniz gerekir. Ayrıca, tedavi sürecinde gülüşünüzün nasıl görüneceğini, üç boyutlu modelini ve model görüntülerini onaylama fırsatına da sahip olursunuz. Başka bir deyişle DSD’yi seçtiğinizde sürücü koltuğunda siz bulunabilirsiniz. DSD sayesinde diş hekiminiz, konuşurken ve gülümserken dişlerinizin nasıl görüneceğine dair daha iyi bir fikir vermek için mock-up’ın bölümlerini geçici olarak ağzınıza yerleştirebilir.

Siz onaylandığınızda, işlemler başlayacaktır. Son olarak, işlem dişlerinizin parlak ve temiz görünmesine yardımcı olacak bir parlatma işlemi ile bitirilir.

Dijital Gülümseme Tasarımı Nasıl Farklıdır?

Diğer diş hekimliği prosedürleri, dijital görüntüleme veya yazılımın belirli yönlerini kullanabilmesine rağmen, çoğunun DSD gibi tam ve net bir çözüme erişimi yoktur. DSD ile, öngörülebilirlik öğesi kaybolur ve diş hekiminiz size prosedürün sonunda gülüşünüzün nasıl görüneceğini tama yakın olarak söyleyebilir.

Dijital Gülümseme Tasarımı, her hasta için, en iyi diş bakımı tedavisini, estetik ve kozmetik ihtiyacını sağlayan diş teknolojisidir. DSD ile, diş gereksinimlerinize özgü ve hak ettiğiniz gülümsemeyi sağlayacak bir tedavi planı oluşturma hakkına sahip olursunuz.

www.youtube.com/user/flashanswer3

www.instagram.com/dis_hekimi_enver_gurel/

www.facebook.com/gurelenver/

www.envergurel.com/dis-hekimligi-dijital-dental-fotografcilik-dizayn/

Dijital Gülüş Tasarımı Digital Dental Smile

Dijital Gülüş Tasarımı Digital Dental Smile